87344

Elpa ir jāievelk
Apskatīt komentārus (0)


08.08.2018


Elpa ir jāievelk. Viens posms ārstniecības procesā ir noslēdzies, un pēc kāda laika aizbraucu ekskursijā pa dabas takām Bulgārijā. Interesanta kompānija. Veselīgs humors, spilgtas personības.  No 16 cilvēkiem busiņā trešā daļa ir juristi, otra trešdaļa – dakteri, pārējie  citu profesiju pārstāvji. Apmēram ceturtdaļai, kā vēlāk iepazīstoties izrādās, ir bijusi diagnoze vēzis. Neviens ar to nelielās, īpašu uzmanību sev  nepievērš,  bet desmit dienas ir pietiekami ilgs laiks, lai līdzīgie pievilktos, atklātos un satuvinātos.

 

Ceļojuma laikā ir satikušies dažādi vēža veidi. Limfoma jeb Hodžkina slimība. Olnīcu vēzis. Mieloleikoze. Krūts vēzis.

Tik dažādas pieredzes. Tik sarežģīts un atšķirīgs atveseļošanās ceļš katrai no mums. Tas izraisa cieņu, kad redzi, kā ar to tiek galā citi. Tajā pašā laikā – mūs vieno līdzīga emocionālā pieredze. Mēs zinām, kas ir satikšanās ar ideju par nāvi, mēs zinām, ka TAS ir bijis mūsos un atstājis tur nospiedumus, kā fiziskos, tā psihiskos. 

 

Bet mēs esam te – Bulgārijā – un tieši tagad izbaudām kalnus, jūru, vasaru, bulgāru virtuvi un vīnu. Mēs lieliskā kompānijā svinam brīvību no ikdienas rutīnas un ne ar ko neatšķiramies no veselajiem!

 

Mēs sadraudzējamies ar J. Viņai ir piecu  gadu pieredze. “Ne katra cista ir vēzis,”  J. teica daktere. Un faktiski jau viņai bija taisnība. Kad cista olnīcā izauga olas lielumā, tikai tad viņu nosūtīja pie onkologa. “Kur jūs bijāt agrāk?” kā auksta ūdens šalts bija onkologa vārdi. “Bet es taču regulāri gāju un izmeklējos".

- " Kaut es būtu bijusi uzstājīgāka, bet ir tā, kā ir,” viņa vien nosaka. “Kā redzi, joprojām esmu dzīva!” Un mēs novelkam kleitas un iegrimstam Melnās jūras liegajos viļņos. Ir jau tumšs. Ūdenī atspīd pilsētas gaismas no pretējā līča krasta un nevar saprast, vai mēs peldam vai lidināmies mākoņos.

 

Turpinājums rīt 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAKalendārs
<< Janvāris 2022 >>
POTCPSSv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31