87343

Starošanas sekas ir viena sāpīga padarīšana
Apskatīt komentārus (0)


08.08.2018


Es atkal esmu Gaiļezerā. Šoreiz sēžu rindā uz staru terapiju. Esmu sasmēlusies zināšanas, kā iziet šim pārbaudījumam cauri ar pēc iespējas mazākiem apdegumiem. Kad un kādas eļļiņas jāsmērē, kas jālieto iekšķīgi, lai pasaudzētu kuņģa gļotādu.

 

Medicīniskais personāls ir ļoti jauks. Uzzīmē ar tādu kā flomasteri uz krūšu kurvja režģi – starojamo vietu  – un apstarošana var sākties. Tā ilgst tikai dažas sekundes, uz šo medicīnisko manipulāciju jānāk katru dienu mēneša garumā. Sākumā pilnīgi neko nejūti. Vienīgi dienu no dienas pamazām pieaug nogurums. 

 

Arī apstarošana ir liela slodze organismam. Tieši tāpat kā ķīmijterapijas laikā, ārsti seko asinsainai, jo samazināts asins šūnu – leikocītu, limfocītu, trombocītu un eritrocītu – skaits var nopietni apdraudēt pacienta veselību starošanas laikā. Ja to skaits ir ļoti zems, starošanu neuzsāk. Novirzes analīzēs var būt par iemeslu apstarošanas atcelšanai, pārcelšanai uz vēlāku laiku, starojuma devu mazināšanai vai pat terapijas pārtraukšanai.

 

Saku paldies savam ķermenim, ka tas izturēja arī šo pārbaudījumu. Kā jau iepriekš rakstīju, leikocītus noturēt normā man palīdzēja uzturs,  ārstniecības augi un uzturēšanās svaigā gaisā.

Kad atlikušas pēdējās septiņas-astoņas dienas, starošanas vieta ir krietni apsārtusi un ar katru reizi paliek jūtīgāka. Katram individuāli, bet pēdējās reizes ir sāpīgas. 

Kad šī procedūra ir beigusies, saprotu, ka  patiesībā vēl nekas nebeidzas. Uz starojuma vietas sāk veidoties  apdeguma čūlas, tās sāp. Un sāpes pieņemas, un čūlas iet plašumā. Un tur gandīz neko nevar darīt, vien gaidīt, kad process apstāsies un sāksies apdeguma sadzīšana. 

 

Starošanas sekas ir viena sāpīga padarīšana. Labā ziņa ir tā, ka viss pāriet un dažu gadu laikā izzūd visi, ja tā varētu teikt, apdeguma nospiedumi uz mana krūšu kurvja operētās puses. To atkal klāj tāda pati āda kā agrāk.

 

Es nezinu, kas būtu ar manu apstarojuma vietu, ja nebūtu darījusi pilnīgi neko, bet no ieteikumiem atturēšos, jo kopā ar draudzeni izmantojām dažādas eļļas un rezultāts bija apmēram līdzīgs.

 

Man šķiet, ka šajā jautājumā pacientiem ir uzkrāta tik liela empīriskā pieredze, ka būtu laiks kādam profesionālim izdot apkopotus ieteikumus  – kā mazināt ķermeņa apdegumu pēc  radioaktīvā starojuma. Labs un pieredzējis ģimenes ārsts arī iedos padomu – kā.

 

Turpinājums pirmdien 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAKalendārs
<< Janvāris 2022 >>
POTCPSSv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31