87271

Veselība bez zālēm
Apskatīt komentārus (2)


03.08.2018


Togad, kad saslimu, manā dārzā pēkšņi biezā slānī sāka augt ceļmallapas un strutenes. Pēc gadiem pieciem pazuda kā nebijušas. Kad sāku iedziļināties un meklēju literatūrā  informāciju par ārstniecības augiem, atklāju, ka dārzā un tuvākajā apkārtnē aug ļoti daudz ārstniecības augu, kas noderīgi gan imūnsistēmas spēcināšanai, gan aknu darbības uzlabošanai. Iepriekš nebiju tiem pievērsusi uzmanību. Un tas nebija viss. Pie manis sāka plūst noderīga informācija. Savā grāmatu plauktā atradu sen nopirktu un aizmirstu Kacudzo Niši “Veselības enciklopēdiju”, kas manuprāt ir viena laba grāmata cilvēkam, kurš patiesi vēlas būt vesels. Draudzene dzimšanas dienā uzdāvināja Allas Tartakas “Lielo zelta grāmatu. Veselība bez zālēm”. Nepārprotiet. Veselība bez zālēm. Bet slimība vēža gadījumā pavisam noteikti ir jāārstē ar zālēm. Esmu 99% konvenciālās jeb mūsdienu Rietumu medicīnas piekritēja onkoloģijas ārstēšanā. Kaut gan ļoti daudz arī lasīju un mācījos par papildus jeb komplimentāro medicīnu, ko un kā tā var man palīdzēt pēc terapijas atgūt veselību. Te gan atgādināšu, ka pašam pacientam ir jābūt ļoti atbildīgam par to, ko dari, jo alternatīvā ārstēšanās nedrīkst traucēt terapijas laikā, proti, neitralizēt zāļu iedarbību. Abās pusēs jābūt zinošiem speciālistiem, kas izskaidro.

 

Diemžēl dzīvē bieži tā nenotiek. Kaut arī varbūt vairs nepastāv tiešs antagonisms starp abām – rietumu/konvenciālo un Austrumu medicīnu, kā arī papildus jeb komplimentāro -  joprojām tās ietur distanci viena no otras. Tikai paretam izdodas satikt ārstu, kurš iesaka tādā vai citādā situācijā meklēt risinājumu komplimentārajā medicīnā.

 

Tāpēc cilvēki, kuriem dzīvi kājām gaisā sagriezusi diagnoze – vēzis, kad tu pats esi stresa un izmisuma kamols, dažķārt samulst. Un tas ir pļaujas laiks  dziedniekiem un ezotērikai.

Man vienmēr prātā paliks onkoloģes Daces Baltiņas teiktais – Es nezinu nevienu gadījumu savā praksē, kad ar labām domām tiku apturēta maligno (vēža) šūnu vairošanās.

Un kādas O meitenes (ar 17 gadus garu dzīvi pēc vēža) padoms, kad es pati kādu īsu mirkli saminstinājos: – Visas man zināmās sievietes, kas vēža ārstēšanu uzticēja tikai dziedniekiem ar tautas līdzekļiem, šobrīd ir kapos. 

 

Lai nenobeigtu šīrīta pārdomas šādā noskaņā, citēšu priekš manis visvērtīgāko grāmatu, ko pirms vairākiem gadiem izdeva arī Zvaigzne ABC. Un tā ir MD, PhD Deivida Servena-Šreibera jau tālajā 2007.gadā uzrakstītā “Anticancer/pretvēža dzīvesveids”. "Šī grāmata stāsta par to, kas notika pēc tam, - par atgriešanos dzīvē un pie veselības (turklāt pie tādas veselības, kāda man nekad agrāk nav bijusi) ar apziņu, ka esmu pārcietis vēzi", grāmatas ievadā raksta autors. Dr. Servens-Šreibers sniedz pilnīgi jaunu zinātnisku skatījumu uz vēzi un cīņu ar to. Viņš savā grāmatā, kas balstīta uz zinātniskiem pētījumiem, atklāj, kā veiksmīgi apvienot efektīvākās tradicionālās terapijas metodes ar alternatīvajiem ārstēšanas veidiem un diētu.

 

Tiem, kas nezina vai nav dzirdējuši par autoru, viņš bija ārsts un klīniskās psihiatrijas profesors Pitsburgas universitātē. Viņam 31 gada vecumā tika atklāts galvas smadzeņu audzējs, bet gandrīz 20 gadu garumā viņš spēja tikt ar to galā un dzīvot pilnasinīgu dzīvi.

p.s.

Vērts izlasīt arī šo publikāciju "Konvencionālā un netradicionālā medicīna?" Skatīt šeit…

Turpinājums pirmdien
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAKalendārs
<< Janvāris 2022 >>
POTCPSSv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31