Atbalsts onkoloģiskajiem slimniekiem un viņu tuviniekiem Jūrmalā
15.07.2016


Tāpat kā pērn arī šogad Kolarda fonds ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu īsteno projektu onkoloģiskajiem pacientu un viņu tuvinieku atbalstam.

Projekta “Līdzīgs līdzīgam –  psiholoģiskā atbalsta pasākumi un veselības izglītība onkoloģiskajiem pacientu un viņu tuviniekiem" nodarbības sāksies septembrī. Nodarbības paredzētas trīs atbalsta grupām:  mākslas, dejas un kustību, kā arī apzinātības praksē “No prāta līdz jūtām”. Atbalsta grupu nodarbības notiks klīnikas “Dzintari” telpās terapeitu vadībā. Katrai grupai paredzētas desmit nodarbības, tās sāksies plkst. 18.00 un notiks otrdienās un trešdienās.

Lai varētu piedalīties un saņemt profesionālu psihoterapeita atbalstu, projekta dalībniekiem (kā pacientiem, tā tuviniekiem), pirmkārt, nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums uz onkoloģisko pacientu atbalsta grupas nodarbībām. Otrkārt, jāuzraksta īsa motivācijas vēstule (kāpēc vēlaties piedalīties, kāpēc tas nepieciešams; jānorāda kontakttālrunis) un līdz 20. augustam jānosūta projekta vadītājai Inārai uz e-pastu inara@kolardafonds.lv.

Cilvēki, kuri jau piedalījušies līdzīgās atbalsta grupās, novērtē gan grupu terapijas nozīmi dzīves kvalitātes uzlabošanā un domu sakārtošanā, gan arī iespēju satikties un apmainīties ar pieredzi un vērtīgu informāciju ar citiem cilvēkiem, kuri saskārušies ar līdzīgām problēmām. Savukārt tiem, kuri nav no runātājiem, vērts izvēlēties deju un kustību terapijas nodarbības un apmeklēt lekcijas.

Oktobrī un novembrī onkoloģiskajiem pacietiem un viņu tuviniekiem būs iespēja apmeklēt arī lekciju ciklu “Sarunas par veselību”. Lekcijas notiks Jūrmalas slimnīcas zālē un Kauguros. Precīza informācija par lekciju laiku tiks sniegta turpmākajos "Jūrmalas Avīzes" numuros, kā arī vietnē  www.kolardafonds.lv. Tālrunis informācijai 29455599.

No 2015. gada projekta dalībnieku atsauksmēm:

Ļoti apsveicami, ka Jūrmalā notiek šādi pasākumi cilvēkiem, kuri sastapušies ar smagu diagnozi – vēzis. Un labi, ka nodarbības notiek vakaros. Man tas palīdzēja paskatīties uz situāciju no malas. Parunāties arī ar cilvēkiem, kas pārdzīvojuši līdzīgas problēmas, saņemt uzmundrinājumu un pozitīvu grūdienu turpmākajam. Anita

Ļoti svarīgi, ka varēja satikties ar cilvēkiem, kas paši gājuši cauri tai "ellei". Ļoti palīdz tā informācija, kas nāk no nodarbībām un lekcijām. Anda

Tādus projektus, atbalsta pasākumus onkoloģisko slimību pacientiem, satikšanos ar cilvēkiem, lūdzu turpināt! Klementija
 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Janvāris 2022 >>
POTCPSSv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31