66656

Ja es varētu sākt dzīvi no jauna…
27.05.2016


Ir noslēdzies Kolarda fonda organizētais labas veselības retrīts onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem “Soli pa solim atpakaļ dzīvē”. Tas notika  programmas „21 diena, lai pieņemtu un pārveidotos” ietvaros. Programmu Latvijā atbalsta “Palīdzības un attīstības fonds Latvijai” Kanādā, Toronto.

Katrs dalībnieks  svētdien mājup devās ar savu īpašo sajūtu un atziņām, kas iegūtas mākslas terapijas nodarbībās, apzinātības praksē un grupas terapijā “No prāta līdz jūtām”. “Mums bija laiks pārdomām par dzīvi, prakse kā pieņemt esošo situāciju, bet pats galvenais – kļuvām bagātāki ar jauniem kontaktiem,” atzīst retrīta dalībnieki. “Īpaši jāuzsver pēdējais un tas, cik liela nozīme ir satikties un  izstāstīt savu pieredzes stāstu cilvēkam, kurš pārdzīvojis to pašu - diagnozi “vēzis” un saņemt atpakaļ otra pieredzi".

Vēlos dalīties ar stāstu, kuru klausījāmies apzinātības prakses nodarbībā. Tas neattiecas tikai uz vēža skartajiem, tās ir vispārcilvēcīgas pārdomas par to, kas ir dzīve un kā to vajadzētu dzīvot.

Ja vien es varētu nodzīvot dzīvi no jauna…

“… es gribētu izdarīt vairāk kļūdas.  Es atslābinātos un vairāk būtu muļķe, nekā turētos pie savas taisnības. Mazāk nopietni skatītos uz lietām un vairāk riskētu. Uzkāptu vairāk kalnos un pārpeldētu vairāk upes. Ēstu vairāk saldējumu un mazāk pupas. Droši vien man būtu vairāk reālu problēmu, bet mazāk izdomātu.

Saprotiet, es esmu viens no tiem cilvēkiem, kuri stundu pēc stundas, dienu pēc dienas dzīvo ar “saprātu”. Protams, es izbaudīju arī patīkamus mirkļus, tomēr, ja es varētu nodzīvot dzīvi no jauna, es to izbaudītu vairāk. Godīgi sakot, es pacenstos vairāk nedomāt ne par ko – tikai par mirkļiem. Vienu pēc otra. To daudzo gadu vietā, kas pavadīti domājot par nākotni.

Es biju viena no tiem cilvēkiem, kas neizlaiž no rokām termometru, pudeli ar karstu ūdeni, lietusmēteli un izpletni… ja es varētu sākt visu no gala, es ceļotu bez tā visa.

Ja es varētu dzīvi nodzīvot no jauna, es staigātu basām kājām no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Biežāk ietu uz dejām. Vairāk vizinātos karuselī, noplūktu vairāk margrietiņas”.


Nadīne Steira, 85 gadi/ ASV
 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Janvāris 2022 >>
POTCPSSv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31